Вхід для користувачів

Наразі на сайті

Наразі на сайті 0 користувачів і 0 гостей.

 

«ЗАТВЕРДЖУЮ»

в. о. Генерального директора ХДАВП
__________________ І.П. Сунцов

« » вересня 2015 р.

 

«ЗАТВЕРДЖУЮ»

Президент ГО «ХОФПС»
_________________О.В. Шаповалов

« » вересня 2015 р.

 

ПОЛОЖЕННЯ
про відкриті змагання
"18-й Кубок імені К.О. Калініна з парашутного спорту"

1. МЕТА І ЗАВДАННЯ

1.1. Популяризація та розвиток парашутного спорту в Україні та Харківській області.

1.2. Розіграш особистої першості з парашутного спорту на Кубок імені Першого директора і Головного конструктора Харківського авіаційного заводу К.О. Калініна.

1.3. Впровадження нових елементів в програму класичного парашутизму (приземлення на два датчики АВП, виконання «темного» комплексу у вільному падінні з впровадженням нової фігури – переднього сальто)

2. ТЕРМІНИ І МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

2.1. Змагання проводяться в період з 09 по 12 вересня 2015 р. на базі Харківського аероклубу ТСО України імені В.С. Гризодубової, аеродром „Коротич”.

2.2. Прибуття спортсменів 09 вересня до 14 год. за адресою: ПЗПМ «Коротич», Харківська обл., тел. (057) 732-83-97, 733-32-31, 733-31-87, тел./факс: 717-74-25, 733-31-78

3. КЕРІВНИЦТВО І ОРГАНІЗАЦІЯ ЗМАГАНЬ

3.1. Змагання організовуються і проводяться згідно документів, котрі регламентують льотно - парашутну роботу в авіаційних організаціях ТСО України.

3.2. Підготовку і організацію змагань здійснює Харківське державне авіаційне виробниче підприємство, Харківська обласна федерація парашутного спорту, Харківський аероклуб ТСО України імені В.С. Гризодубової.

3.3. Безпосереднє проведення змагань покладається на начальника змагань та головного суддю, призначених встановленим порядком.

4. ДОПУСК УЧАСНИКІВ ДО ЗМАГАНЬ ТА МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

4.1. Змагання проводяться на тому ж місці і в той же термін, що і 13–й Кубок пам`яті Героя України Василя Мельникова з групових стрибків на точність приземлення і розігрується окремо серед чоловіків та жінок.

4.2. До участі у змаганнях допускаються всі спортсмени-учасники 13-го Кубка пам`яті Героя України Василя Мельникова з групових стрибків на точність приземлення.

4.3. Харківський аероклуб ТСО України імені В.С. Гризодубової забезпечує підготовку місць змагань, авіаційною технікою та льотно-технічним складом, керівництво польотами та стрибками, розташуванням та медичним обслуговуванням спортсменів на аеродромі.

4.4. Харківська обласна федерація парашутного спорту частково забезпечує змагання паливно-мастильними матеріалами для виконання парашутних стрибків, обслуговування телевідео апаратурою, розташуванням на житло спортсменів.

4.5. Харківське державне авіаційне виробниче підприємство забезпечує розташування суддівської колегії змагань в ОП ПОК «Авіатор» ХДАВП, її доставку автотранспортом до місця проведення змагань аеродром «Коротич»; частково забезпечує змагання паливно-мастильними матеріалами для літака Ан-2, з якого виконуються парашутні стрибки; дипломами та цінними призами переможцям Кубка імені К.О. Калініна.

5. ПРОГРАМА, УМОВИ ЇЇ ВИКОНАННЯ, ОЦІНКА ВПРАВ ТА ВИЗНАЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

5.1. Програма змагань:

5.1.1. Вправа № 1 - складається з 3-х кваліфікаційних стрибків на точність приземлення, які проводяться спільно з першими кваліфікаційними стрибками на точність приземлення 13-го Кубку пам`яті Героя України Василя Мельникова з групових стрибків на точність приземлення;

5.1.1.1. + фінал (4-й кваліфікаційний стрибок Кубку Мельникова) до якого входять 5 кращих чоловіків та 5 кращих жінок за сумою 3-х перших кваліфікаційних стрибків.

5.2. Вправа №2 - складається з 1-го кваліфікаційного стрибка на точність приземлення на два датчики АВП (автоматичний вимірювальний прилад);

5.2.1. + фінал, до якого входять 5 кращих чоловіків та 5 кращих жінок за результатами кваліфікаційного стрибка на два датчики.

5.3. Вправа № 3 - складається з 1-го кваліфікаційного стрибка з виконанням комплексу фігур у вільному падінні з висоти 2200 м.

5.3.1. + фінальний стрибок з виконанням «темного» комплексу, який включає переднє сальто, для 5 кращих чоловіків та 5 кращих жінок за результатом кваліфікаційного стрибка.

5.4. Умови виконання, оцінка результатів стрибків:

5.4.1. на точність приземлення у вправі № 1 – згідно даного Положення, Правил змагань з парашутного спорту України (класичний парашутизм);

5.4.2. на точність приземлення у вправі № 2 – згідно даного Положення + спеціальні умови до  стрибків на два датчики АВП:

5.4.2.1. стрибки виконуються на два датчики автоматичної вимірювальної системи (АВП) з радіусом виміру до 15 см (при цьому центральні диски можуть бути діаметрами 2-х або 3-х см у будь-якому сполученні).
Датчики установлюються впритул один до одного, при цьому зручно розташовуються для приземлення спортсмена одночасно двома ногами, згідно створу заходження його на ціль.
Стрибки виконуються групами не більше ніж з 3 осіб з висоти 900 м (у фіналі згідно з попередніми результатами у зворотному порядку до зайнятих місць спортсменами).
При першому доторканні при приземленні не ногами – штраф 32 см.
Результат стрибка складається з суми результатів обох датчиків.

5.4.3. з індивидуальної акробатики у вправі № 3 - згідно чинному Положенню, Правил змагань з парашутного спорту України (класичний парашутизм);
Стрибки виконуються з висоти 2200 м із затримкою розкриття парашута не більше, ніж 30,0 сек. Час вільного падіння фіксується, але не оцінюється. За розкриття парашута пізніше 30,0 сек. спортсмену нараховується штраф 3,5 сек. Дозволяється виконання стрибків з висоти 1900 м із затримкою розкриття парашута не більше 25,0 сек. (з нарахуванням штрафу 3,5 сек. за перетримку 25,0 сек.);

5.4.3.1. комплекс фігур для фінального стрибка складається з 6 фігур: по дві спіралі ліворуч та праворуч, і двох сальто – переднього та заднього. Черговість виконання фігур визначається жеребкуванням не пізніше, ніж за дві години до початку виконання стрибка.

5.4.3.2. дозволяється суддівство вправи виконувати трьома суддями на моніторах або трубах ТЗК.

5.5. Якщо за погодних умов або форс-мажорних обставин повна програма не може бути виконана, змагання будуть вважатися розіграними при мінімумі:
вправа № 1 -2 стрибки, вправа № 2 -1 стрибок.

5.6. Місця спортсменів у вправах визначаються за найменшою сумою технічних результатів в усіх стрибках, включаючи фінальні;

5.6.1. у випадку однаковості сумарних результатів місця спортсменів визначаються за кращими результатами фінальних стрибків;

5.6.1.1. у випадку однаковості суми технічних результатів та фінальних стрибків місця визначаються за більшою кількістю кращих результатів (0см,1см,2см,і т.п.).

5.6.2. спортсменам, які брали участь тільки у кваліфікаційних турах, у випадку однаковості сумарних результатів, визначаються однакові (кращі) місця.

5.7. Триборство (двоєборство):

5.7.1. місця спортсменів визначаються окремо серед чоловіків і жінок за найменшою сумою очок у вправах № 1,+ № 2,+ № 3.

5.7.2. Очки відповідають місцю спортсмена у вправі серед тих учасників, які брали участь в трьох (обох) вправах змагань.

5.7.3. За однакової суми очок у триборстві (двоєборстві) місця спортсменів визначаються за кращим місцем послідовно у вправі № 3, у вправі № 2.

6. НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

6.1 Переможці та призери Кубка імені К.О. Калініна у триборстві (двоєборстві) серед чоловіків і жінок окремо нагороджуються цінними призами та дипломами ХДАВП. Всі призери у триборстві (двоєборстві) нагороджуються дипломами ХДАВП.

6.2 Переможці Кубка імені К.О. Калініна у вправах № 1, № 2 та № 3 нагороджуються пам’ятними призами та дипломами ХДАВП, призери - дипломами ХДАВП.

6.3 Тренери, котрі підготували переможців Кубка імені К.О. Калініна у триборстві (двоєборстві) нагороджуються дипломами ХДАВП (один раз).

О Р Г К О М І Т Е Т    Х Д А В П

Узгоджено:

Начальник Харківського обласного аероклубу ТСО України імені В.С. Гризодубової

С. М. Філатов

Генеральный директор ГО «Харківська обласна федерація парашутного спорту»

О. О. Труш