Вхід для користувачів

Наразі на сайті

Наразі на сайті 0 користувачів і 0 гостей.

2013 рік

«ЗАТВЕРДЖУЮ» 
Генеральний директор ХДАВП

_______________ А.К. М’ялиця 

« » ______________ 2013 р.

 

«ЗАТВЕРДЖУЮ»
Президент Харківської обласної ФПС

_________________О.В. Шаповалов

28 серпня 2013 р.

 

 

ПОЛОЖЕННЯ
про відкриті змагання
"16-й Кубок імені К.О. Калініна з парашутного спорту"

 

1. МЕТА І ЗАВДАННЯ

1.1. Популяризація та розвиток парашутного спорту в Україні та Харківської області.

1.2. Розіграш особистої першості з парашутного спорту на Кубок імені Першого директора і Головного конструктора Харківського авіаційного заводу К.О. Калініна.

1.3. Впровадження нових елементів в програму класичного парашутизму (приземлення на два датчики АВП, виконання «темного» комплексу у вільному падінні з впровадженням нової фігури – переднього сальто)

 

2. ТЕРМІНИ І МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

2.1. Змагання проводяться в період з 11 по 15 вересня 2013 р. на базі Харківського аероклубу ТСО України імені В.С. Гризодубової, аеродром „Коротич”.

2.2. Прибуття спортсменів 11 вересня до 14 год. за адресою: Харківський АК ТСО України імені В.С. Гризодубової, вул. Плеханівська 16-А, м. Харків, 61001, тел. (057) 732-83-97, 733-32-31, 733-31-87, тел./факс: 717-74-25, 733-31-78 або безпосередньо на аеродром “Коротич”.

 

3. КЕРІВНИЦТВО І ОРГАНІЗАЦІЯ ЗМАГАНЬ

3.1. Змагання організовуються і проводяться згідно документів, що регламентують льотно - парашутну роботу в авіаційних організаціях ТСО України.

3.2. Підготовку і організацію змагань здійснює Харківське державне авіаційне виробниче підприємство, Харківська обласна федерація парашутного спорту, Харківський аероклуб ТСО України імені В.С. Гризодубової.

3.3. Безпосереднє проведення змагань покладається на начальника змагань та головного суддю, призначених встановленим порядком.

 

4. ДОПУСК УЧАСНИКІВ ДО ЗМАГАНЬ ТА МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

4.1. Змагання проводяться на тому ж місці і в той же термін, що і Відкритий всеукраїнський турнір «Кубок Дружби» з класичного парашутизму і розігрується окремо серед чоловіків та жінок.

4.2. До участі у змаганнях допускаються всі спортсмени-учасники Відкритого всеукраїнського турніру «Кубок Дружби» з класичного парашутизму.

4.3. Харківський аероклуб ТСО України імені В.С. Гризодубової забезпечує підготовку місць змагань, авіаційною технікою та льотно-технічним складом, керівництво польотами та стрибками, розташуванням та медичним обслуговуванням спортсменів на аеродромі.

4.4. Харківська обласна федерація парашутного спорту частково забезпечує змагання паливно-мастильними матеріалами для виконання парашутних стрибків, розташуванням на житло спортсменів країн СНД.

4.5. Харківське державне авіаційне виробниче підприємство забезпечує розташування суддівської колегії змагань в ОП ПОК «Авіатор» ХДАВП, її доставку автотранспортом до місця проведення змагань аеродром «Коротич»; частково забезпечує змагання паливно-мастильними матеріалами для літака Ан-2, з якого виконуються парашутні стрибки; оплату оренди та обслуговування теле-відео апаратури; дипломами, кубками та цінними призами переможцям Кубка імені К.О. Калініна.

 

5. ПРОГРАМА, УМОВИ ЇЇ ВИКОНАННЯ, ОЦІНКА ВПРАВ ТА ВИЗНАЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

5.1. Програма змагань:

5.1.1. Вправа № 1 - складається з 3-ох кваліфікаційних стрибків на точність приземлення, які проводяться спільно з «Кубком Дружби», при цьому в залік входять два кращих стрибки;

5.1.1.1. + фінал (4-й кваліфікаційний стрибок «Кубка Дружби»), до якого входять 20 кращих чоловіків та 10 кращих жінок за сумою двох кращих результатів з 3-х кваліфікаційних стрибків.

5.1.2. Вправа № 2 - складається з 1-го кваліфікаційного стрибка на точність приземлення на два датчики АВП (автоматичний вимірювальний прилад);

5.1.2.1. + фінал, до якого входять 20 кращих чоловіків та 10 кращих жінок за результатами кваліфікаційного стрибка на два датчики.

5.1.3. Вправа № 3 - складається з 1-го кваліфікаційного стрибка з виконанням комплексу фігур у вільному падінні з висоти 2200 м;

5.1.3.1. + фінальний стрибок з виконанням «темного» комплексу, який включає переднє сальто, для 14 кращих чоловіків та 6 кращих жінок за результатом кваліфікаційного стрибка.

5.2. Умови виконання, оцінка результатів стрибків:

5.2.1. на точність приземлення у вправах № 1 і № 2 – згідно даного Положення, Положення про Відкритий всеукраїнський турнір «Кубок Дружби» з класичного парашутизму + спеціальні умови до стрибків на два датчики АВП:

5.2.1.1. стрибки виконуються на два датчики автоматичної вимірювальної системи (АВП) з радіусом виміру до 15 см (при цьому центральні диски можуть бути діаметрами 2-х або 3-х см у будь-якому сполученні).  Датчики установлюються впритул один до одного, при цьому зручно розташовуються для приземлення спортсмена одночасно двома ногами, згідно створу заходження його на ціль.
Стрибки виконуються групами не більше ніж з 3 осіб з висоти 900 м (у фіналі згідно з попередніми результатами у зворотному порядку до зайнятих місць спортсменами).
При першому доторканні при приземленні не ногами – штраф 32 см.
Результат стрибка складається з суми результатів обох датчиків.

5.2.2. з індивидуальної акробатики у вправі № 3 - стрибки виконуються з висоти 2200 м. із затримкою розкриття парашута не більше, ніж 30,0 сек. Час вільного падіння фіксується, але не оцінюється. За розкриття парашута пізніше 30,0 сек. спортсмену нараховується штраф 3,5 сек. Дозволяється виконання стрибків з висоти 1900 м із затримкою розкриття парашута не більше 25,0 сек.(з нарахуванням штрафу 3,5 сек. за перетримку);

5.2.2.1. комплекс фігур для кваліфікаційного стрибка визначається жеребкуванням з 4-х комплексів класичного парашутизму;

5.2.2.2. комплекс фігур для фінального стрибка складається з 6 фігур: по дві спіралі ліворуч та праворуч, і двох сальто – переднього та заднього. Черговість виконання фігур визначається жеребкуванням не пізніше, ніж за дві години до початку виконання стрибка.

5.2.2.3. Суддівство та оцінка вправи – згідно чинному Положенню, Кодексу ФАІ, розділ 5, Правилам змагань з класичного парашутизму IPC FAI поточного року, за винятком нарахування штрафного часу, який виводиться за кожну фігуру окремо.

5.2.2.4. Дозволяється суддівство вправи виконувати трьома суддями на моніторах або трубах ТЗК.

5.3. Якщо за погодних умов або форс-мажорних обставин повна програма не може бути  виконана, змагання будуть вважатися розіграними при мінімумі:
вправа № 1 -2 стрибки, вправа № 2 -1 стрибок.

5.4. Місця спортсменів у вправах визначаються за найменшою сумою технічних результатів в усіх стрибках (вправа № 1 згідно п.5.1.1.), включаючи фінальні;

5.4.1. у випадку однаковості сумарних результатів місця спортсменів визначаються за кращими результатами фінальних стрибків;

5.4.1.1. у випадку однаковості суми технічних результатів та фінальних стрибків місця визначаються за більшою кількістю кращих результатів (0см,1см,2см,і т.п.), а у випадку тотожності – спортсменам з кращим результатом неврахованого кваліфікаційного стрибка (п.5.1.1.1.)

5.4.2. спортсменам, які брали участь тільки у кваліфікаційних турах, у випадку однаковості сумарних результатів, визначаються однакові (кращі) місця.

5.5. Триборство (двоєборство):

5.5.1. місця спортсменів визначаються окремо серед чоловіків і жінок за найменшою сумою очок у вправах № 1, № 2, № 3.

5.5.2. Очки відповідають місцю спортсмена у вправі серед тих учасників, які брали участь в трьох (обох) вправах змагань.

5.5.3. За однакової суми очок у триборстві (двоєборстві) місця спортсменів визначаються за кращим місцем послідовно у вправі № 3, у вправі № 2.

 

6. НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

6.1 Переможці та призери Кубка імені К.О. Калініна у триборстві (двоєборстві) серед чоловіків і жінок окремо нагороджуються цінними призами та дипломами ХДАВП. Всі призери у триборстві (двоєборстві) нагороджуються дипломами ХДАВП.

6.2 Переможці Кубка імені К.О. Калінина у вправах № 2 та № 3 нагороджуються пам’ятними призами та дипломами ХДАВП, призери - дипломами ХДАВП.

6.3 Тренери, котрі підготували переможців Кубка імені К.О. Калініна у триборстві (двоєборстві) нагороджуються дипломами ХДАВП (один раз).

О Р Г К О М І Т Е Т   Х Д А В П

 

«ЗАТВЕРДЖЕНО»

Радою ФПС України

22 серпня 2013 р.

Президент ВГО “Федерація парашутного спорту України” 

__________ О. Шаповалов

 

 «ЗАТВЕРДЖЕНО»

Радою Харківської
обласної ФПС

від 20 серпня 2013 р.

Президент ХоФПС

_____________ О. Шаповалов

   
ПОЛОЖЕННЯ
про відкритий всеукраїнський турнір
«Кубок Дружби»
з класичного парашутизму
 

 

 м. Харків – 2013 р.

1. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ

1.1. Популяризація й розвиток парашутного спорту в Україні, подальше зростання спортивної майстерності парашутистів, визначення найсильніших спортсменів-парашутистів авіаційних організацій.

1.2. Поширення через засоби масової інформації спортивних досягнень кращих спортсменів України та країн СНД з парашутного спорту.

1.3. Розіграш особистої першості.

 

2. ТЕРМІНИ Й МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

2.1. Змагання проводяться в період з 11 до 15 вересня 2013 року у м. Харків, на базі Харківського АК ТСО України (аеродром “Коротич”).

2.2. Прибуття суддів 10 вересня до 11-ї години, спортивних делегацій для участі в особистій першості – 11 вересня до 14-ї години за адресою: вул. Плеханівська, 16-А, м. Харків, 61001, тел. (057) 732-83-97, 733-32-31, 733-31-87, або безпосередньо на аеродром “Коротич ”.

2.3. Початок роботи мандатної комісії змагань 11 вересня о 14 год. на місці проведення змагань.

 

3. КЕРІВНИЦТВО ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ЗМАГАНЬ

3.1. Змагання організовуються й проводяться відповідно документам, що регламентують льотно-парашутну роботу в авіаційних організаціях ТСО України.

3.2. Підготовку і організацію змагань здійснюють Харківський АК ТСО України, Харківська обласна Федерація парашутного спорту.

3.3. Безпосереднє проведення змагань покладається на начальника змагань і головного суддю, призначених встановленим порядком.

3.4. Склад суддівської колегії за поданням головного судді затверджується Радою ХоФПС.

 

4. МАТЕРІАЛЬНО–ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗМАГАНЬ

4.1. Змагання проводяться за рахунок Харківської обласної федерації парашутного спорту, Харківського аероклубу ім. В. С. Гризодубової, спонсорських та залучених коштів.

4.2. Заявочний внесок на участь у змаганнях складає одну тисячу гривень за одного спортсмена.

4.3. Організатор забезпечує учасників змагань медичним обслуговуванням, підготовку місця змагань, прийом та збереження спортивного майна, аеродромно-технічне забезпечення авіаційної техніки, польовими укладальними столами, керівництво польотами та стрибками на період змагань.

4.4. Проїзд в обидва кінці, добові у дорозі, харчування, відшкодування середньомісячної зарплати спортсменам та представникам спортивних делегацій на період змагань забезпечується відряджаючими організаціями.

4.5. Забезпечення суддів і обслуговуючого персоналу здійснюється відповідно до затвердженого організатором кошторису змагань.

4.6. Спортивні делегації прибувають зі своїми парашутами, необхідним спорядженням і в однаковій спортивній формі.

4.7. Парашутні системи всіх учасників змагань повинні бути обладнані парашутними страхувальними приладами.

4.8. До участі у змаганнях не допускаються «швидкісні» типи парашутів (парашути, горизонтальна швидкість яких перевищує 11 метрів за секунду).

 

5. ПОРЯДОК І ТЕРМІНИ ПОДАЧІ ЗАЯВОК, ДОПУСК УЧАСНИКІВ ДО ЗМАГАНЬ

5.1. Для проведення необхідних заходів із розміщення учасників змагань і розрахунку необхідних засобів, попередні заявки на участь у змаганнях повинні бути надіслані на адресу організаторів змагань до 1 вересня 2013 року.

5.1.1. Відповідно до попередньої заявки учасники змагань можуть бути забезпечені місцями в наметовому містечку на місці проведення змагань, або номерами в готелі.

5.1.2. Без попередньої заявки членам спортивних делегацій розміщення в готелі не гарантується.

5.2. При реєстрації учасники змагань представляють:

5.2.1. поіменні заявки на учасників у 4-х примірниках, надруковані у відповідності із встановленою формою (формат А4);

5.2.2. паспорт (військовослужбовці – посвідчення особи);

5.2.3. документи, що засвідчують кваліфікацію спортсмена (діючий сертифікат парашутиста не нижче класу (категорії) «С», залікова класифікаційна книжка спортсмена, посвідчення спортивного звання);

5.2.4. документ, що підтверджує проходження медичної комісії з допуском до стрибків з парашутом на поточний рік;

5.2.5. документи на парашутні системи і страхувальні прилади;

5.2.6. два примірника акту техогляду парашутних систем і страхувальних приладів (відповідно до встановленого зразка);

5.2.7. страховий поліс від нещасного випадку на суму не менше 8000,00 грн., дійсний при виконанні стрибків з парашутом на період проведення змагань.

5.3. Допуск спортсменів до змагань провадиться наказом начальника змагань на підставі акту мандатної комісії.

5.4. Відповідальність за підготовку спортсменів, стан їх парашутних систем і дотримання спортсменами заходів безпеки на змаганнях несуть відряджаючі організації.

5.5. Результати спортсменів, що залишили змагання без дозволу головного судді до офіційного їх закриття, анулюються.

 

6. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ

6.1. До участі у відкритому всеукраїнському турнірі «Кубок дружби» з класичного парашутизму допускаються окремі спортсмени авіаційних клубів СНД, військових з’єднань (училищ) та інших організацій, що культивують парашутний спорт без обмеження кількості відповідно до попередніх заявок.

6.2. До участі у змаганнях допускаються спортсмени, які мають діюче посвідчення (сертифікат) парашутиста не нижче класу (категорії) «С» з класичного парашутизму (за спортивною класифікацією не нижче І розряду за нормативами ЄСК).

 

7. ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ

7.1. Вправа № 1 – стрибки на точність приземлення з індивідуальним заліком.

7.1.1 Перші п’ять турів є кваліфікаційними.

7.1.2 До півфінального туру допускаються 20 кращих спортсменів серед чоловіків і жінок окремо згідно сумарним результатам попередніх турів.

7.1.3 До фінального туру допускаються 10 кращих спортсменів серед чоловіків і жінок окремо згідно сумарним результатам попередніх турів.

7.1.4 При участі у вправі менше 30 спортсменів (чоловіків або жінок окремо) півфінал не проводиться.

7.2. Вправа № 2 – Індивідуальні акробатичні стрибки із виконанням серії маневрів у вільному падінні

7.2.1. Усі учасники змагань виконують 1 стрибок.

7.2.2. До фінального туру допускаються 10 кращих спортсменів (чоловіків та жінок окремо).

7.3. Програма мінімум: У випадку неможливості проведення змагань за повною програмою через погодні умови або форс-мажорні обставини, підсумкові місця спортсменів визначаються відповідно до розподілу місць за результатами 2-х стрибків у впр. № 1, а впр. № 2 - 1 стрибок.

7.4. Змагання проводяться відповідно до Кодексу ФАІ, розділ 5, Правилам змагань з класичного парашутизму IPC FAI поточного року і чинному Положенню.

 

8. УМОВИ ВИКОНАННЯ ТА ОЦІНКА ВПРАВ

8.1. Вправа № 1 – стрибки на точність приземлення з індивідуальним заліком.

8.1.1. Стрибки виконуються з висоти 900–1000 метрів групами з 4-х осіб (згідно з індивідуальним жеребкуванням) із вибором точки відокремлення від літального апарату на власний розсуд спортсменів та приземлення у датчик автоматичної системи із виміром до 16 см.

8.1.2. Максимальна швидкість вітру для розіграшу вправ установлюється в межах від 6,0 до 8,0 м/сек. спільним рішенням головного судді, старшого судді вправи і начальника змагань до початку першого туру і не може бути змінена у процесі змагань.

8.1.2.1 У випадку приземлення спортсмена не раніше, ніж за 10,0 сек. до моменту перевищення швидкості вітру встановленої межи, в момент перевищення, або протягом 30-секундного інтервалу після зниження швидкості вітру до припустимої величини, спортсмен має право або погодиться з показаним результатом, або виконати повторний стрибок.

8.1.2.2 Своє рішення спортсмен повинен повідомити старшому судді вправи відразу після виявлення причин, що спричиняють право на повторний стрибок (протягом не більше 15 сек.), але у всіх випадках не пізніше моменту приземлення наступного учасника.

8.1.2.3 У випадку, якщо спортсмен не підтвердив старшому судді вправи своєї згоди з показаним результатом протягом 15 сек. і до моменту приземлення наступного учасника, його результат не зараховується і спортсмен зобов’язаний виконати повторний стрибок.

8.1.3. Стрибки у півфіналі та фіналі виконуються за правилами індивідуальних стрибків у зворотнім порядку до розподілу місць згідно суми результатів у всіх попередніх турах.

8.2. Вправа № 2 – Індивідуальні акробатичні стрибки із виконанням серії маневрів у вільному падінні

8.2.1. Індивідуальні акробатичні стрибки виконуються з висоти 2200 м. із затримкою розкриття парашута не більш, ніж 30,0 сек.

8.2.2. Послідовність виконання комплексів визначається жеребкуванням відразу на всі стрибки до початку розіграшу вправи і доводиться до відома усіх учасників.

8.2.3. Черговість виконання стрибку встановлюється відповідно до результатів жеребкування до початку змагань.

8.2.4. Стрибки у фіналі виконуються за правилами індивідуальних стрибків у зворотнім порядку до розподілу місць згідно результату попереднього туру.

8.2.5. Час вільного падіння фіксується, але не оцінюється. За розкриття парашута пізніше 30,0 сек. спортсмену нараховується штраф 3,5 сек.

8.2.6. Суддівство та оцінка вправи – згідно з даним Положенням, Правилами змагань з класичного парашутизму Міжнародної парашутної комісії ФАІ поточного року, Кодексом ФАІ (розділ 5), за винятком нарахування штрафного часу, яке виводиться за кожну фігуру окремо.

 

9. ВИЗНАЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

9.1. Особиста першість

9.1.1. Вправа № 1.

9.1.1.1. Місце спортсмена визначається окремо серед чоловіків і жінок за найменшою сумою технічних результатів у всіх стрибках з урахуванням фінальних стрибків.

9.1.1.2. У випадку однакової суми результатів спортсменам (окрім призерів) призначаються однакові (кращі) місця.

9.1.1.3. У випадку однакової суми результатів у призерів проводяться додаткові стрибки до першої розбіжності.

9.1.1.4. В разі неможливості проведення для призерів додаткових стрибків, перевага віддається спортсмену з більшою кількістю кращих результатів у всіх турах (0 см; 1 см; 2 см; і т. д.), у випадку тотожності – спортсмену із кращим результатом у останньому (передостанньому і т.д.) стрибку, а у випадку повної тотожності – спортсменам призначаються однакові (кращі) місця.

9.1.2. Вправа № 2

9.1.2.1. Місце спортсмена визначається окремо серед чоловіків і жінок за найменшою сумою технічних результатів із урахуванням фінального стрибка.

9.1.2.2. У випадку однакової суми результатів спортсменам (окрім призерів) призначаються однакові (кращі) місця.

9.1.2.3. У випадку однакової суми результатів у призерів проводяться додаткові стрибки до першої розбіжності.

9.1.2.4. У разі неможливості проведення для призерів додаткових стрибків, перевага віддається спортсмену з кращим результатом в окремому турі, у випадку тотожності – спортсмену з кращим результатом у фінальному стрибку, а у випадку повної тотожності – спортсменам призначаються однакові (кращі) місця.

9.1.3. Двоєборство

9.1.3.1. Місця спортсменів визначаються окремо серед чоловіків і жінок за найменшою сумою очок у вправах № 1 та № 2.

9.1.3.2. Очки відповідають місцю спортсмена у вправі тільки серед тих учасників, які брали участь в обох вправах змагань.

9.1.3.3. При однаковій сумі очок у двоєборстві місця спортсменів визначаються за кращим місцем в одній із вправ, а при повній тотожності – за кращим місцем у вправі № 2.

9.1.3.4. У випадку повної тотожності – спортсменам призначаються однакові (кращі) місця.

 

10. НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

10.1. Переможцям у двоєборстві відкритого всеукраїнського турніру «Кубок Дружби» окремо серед чоловіків і жінок присвоюються звання “Переможець відкритого всеукраїнського турніру «Кубок Дружби» 2013 року з класичного парашутизму".

10.2. Призери у двоєборстві відкритого всеукраїнського турніру «Кубок Дружби» нагороджуються медалями, дипломами та пам`ятними призами.

10.3. Тренери, що підготували «Переможця відкритого всеукраїнського турніру «Кубок Дружби», нагороджуються дипломами.

10.4. Переможці та призери у вправах № 1 та № 2 нагороджуються дипломами.

«ЗАТВЕРДЖУЮ»

Харківський обласний
військовий комісар

_________________________
полковник О.П. Середа
20 серпня 2013 р.

 

«ЗАТВЕРДЖУЮ»

Президент Харківської обласної
федерації парашутного спорту

___________________________
О.В. Шаповалов
28 серпня 2013 р.

   

ПОЛОЖЕННЯ 
про відкриті змагання
"11-й Кубок пам’яті Героя України Василя Мельникова
з групових стрибків на точність приземлення"

м. Харків 2013 р.

1. МЕТА І ЗАВДАННЯ

1.1. Популяризація та розвиток парашутного спорту в Україні та країнах СНД.

1.2. Розіграш першості з групових стрибків на точність приземлення на Кубок пам’яті Героя України Василя Мельникова.

 

2. ТЕРМІНИ І МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

2.1. Змагання проводяться в період з 11 по 15 вересня 2013 р. на базі Харківського аероклубу ТСО України імені В.С. Гризодубової, аеродром „Коротич”.

2.2. Прибуття спортсменів 11 вересня до 14 год. за адресою: Харківський АК ТСО України імені В.С. Гризодубової, вул. Плеханівська 16-А, м. Харків, 61001, тел. (057) 732-83-97, 733-32-31, 733-31-87, тел./факс: 717-74-25, 733-31-78, або безпосередньо на аеродром “Коротич”.

2.3. Прибуття суддів 10 вересня до 11-00 в Харківський АК ТСО України імені В.С. Гризодубової.

 

3. КЕРІВНИЦТВО І ОРГАНІЗАЦІЯ ЗМАГАНЬ

3.1. Змагання організуються і проводяться згідно документів, що регламентують льотно - парашутну роботу в авіаційних організаціях ТСО України.

3.2. Підготовку і організацію змагань здійснює Харківський обласний військовий комісаріат, Харківська обласна федерація парашутного спорту, Харківський аероклуб ТСО України імені В.С. Гризодубової.

3.3. Безпосереднє проведення змагань покладається на начальника змагань та головного суддю, призначених встановленим порядком.

 

4. ДОПУСК УЧАСНИКІВ ДО ЗМАГАНЬ ТА МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

4.1. Змагання проводяться на тому ж місці та в строки, що і відкритий всеукраїнський турнір «Кубок Дружби» з класичного парашутизму і розігруються окремо серед чоловіків і жінок.

4.2. До участі у змаганнях допускаються всі спортсмени-учасники відкритого всеукраїнського турніру «Кубок Дружби» з класичного парашутизму.

4.3. Харківський аероклуб ТСО України імені В.С. Гризодубової забезпечує підготовку місця змагань, авіаційною технікою та льотно-технічним складом, керівництво польотами та стрибками, розташуванням та медичним обслуговуванням спортсменів на аеродромі, автомобільним паливом для доставки суддівської колегії змагань, та спортсменів країн СНД до місця проведення змагань.

4.4. Харківська обласна федерація парашутного спорту забезпечує змагання необхідною кількістю паливно-мастильних матеріалів для виконання парашутних стрибків, розташування суддівської колегії змагань, та спортсменів країн СНД.

4.5. Харківський обласний військовий комісаріат забезпечує дипломи та грамоти переможцям Кубка пам’яті Героя України Василя Мельникова, сприяє розташуванню та культурному обслуговуванню спортсменів на аеродромі, Харківська обласна федерація забезпечує кубки для нагородження переможців.

 

5. ПРОГРАМА, УМОВИ ЇЇ ВИКОНАННЯ, ОЦІНКА ВПРАВИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

5.1. Для розіграшу першості у групових стрибках на точність приземлення:

5.1.1. Спортсмени (до початку змагань) подають до суддівської колегії окремі заявки щодо складу команд: чоловічих - з 3-х осіб, жіночих - з 2-х осіб. Команди формуються за власнім бажанням спортсменів, не залежно від відомчої приналежності. Назву та капітана команди обирають її члени.

5.1.2. Команди з кількістю менше 2-х чоловіків та 2-х жінок до розіграшу командної першості не допускаються.

5.1.3. У випадку відсутності 3-х повних жіночих команд, жіноча першість не розігрується і жінки допускаються до участі у складі змішаних команд.

5.1.4. За результатами стрибків на точність приземлення (кваліфікаційний етап) суддівська колегія визначає 8 кращих команд (чоловічих та жіночих окремо), котрі, за схемою розподілу місць у тенісі, розігрують чвертьфінальні, півфінальні та фінальні стрибки в парних зустрічах із вибуванням.

5.1.4.1. При однакових результатах по завершенню кваліфікаційного етапу пріоритет має команда з більшою кількістю високих результатів, починаючи з 0 см; 1 см; 2 см і т.п., у випадку повної тотожності, перевага віддається команді, яка має меншу суму в останньому стрибку.

5.1.5. Команда-переможниця у парних зустрічах визначається за найменшою сумою технічних результатів у стрибку всіх членів команди. незалежно від попередніх результатів на будь-якій стадії розіграшу.

5.1.5.1. При однакових результатах у парних зустрічах, пріоритет має команда з більшою кількістю високих результатів, починаючи з 0 см; 1 см; 2 см і т.п., у випадку повної тотожності команда-переможниця визначається жеребкуванням;

5.1.5.2. Якщо тотожні результати стануться у фіналі, обидві команди оголошуються переможцями.

5.1.6. За кількості команд менше 8, чвертьфінал не розігрується і змагання починаються з півфіналу. У випадку 3-х заявлених команд, проводиться лише фінал серед цих команд.

5.1.7. Якщо за погодних умов, або форс-мажорних обставин повна програма не може бути здійснена, змагання будуть вважатися розіграними при виконанні напівфінальних та фінальних стрибків.

 

6. НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

6.1. Команди-переможниці з групових стрибків на точність приземлення серед чоловічих і жіночих команд окремо нагороджуються кубками, медалями та дипломами Харківського обласного військового комісаріату, призери – медалями та дипломами.

6.2. Тренери, котрі підготували команди-переможниці Кубка пам’яті Героя України Василя Мельникова з групових стрибків на точність приземлення нагороджуються дипломами.
 

BIG-WAY CAMP 45-way

05-06 октября 2013 г., DZ "Майское"
 

История:

Рекорд Украины 30-way с перестроением 2013

17-18 августа 2013 г., аэродром "Майское"

История:

 “Sky Hopak”

30-way sequential

Бюллетень № 1