Дещо з галерей

Вхід для користувачів

Наразі на сайті

Наразі на сайті 0 користувачів і 1 гість.

ПРАВИЛА ЗМАГАНЬ З ПАРАШУТНОЇ КУПОЛЬНОЇ АКРОБАТИКИ

1. Повноваження Федерації парашутного спорту України

1.1. Змагання проводяться у згідно календарному плану спортивних заходів Федерації парашутного спорту України (ФПС України) на поточній рік у відповідності із чинними Правилами, Кодексом ФАІ (Загальний розділ та Розділ 5) та Положеннями про змагання.

1.2. Реєстрація учасників на змаганнях означає, що зареєстровані для участі у змаганнях особи визнають повноваження ФПС України у проведенні змагань, Правила змагань, Кодекс ФАІ та Положення про змагання як такі, що обов’язкові для виконання кожним з учасників змагань.

2. Визначення термінів

2.1. Формація – фігура, яка побудована 2-ма або більше парашутистами та їх куполами, що з'єднані захватами, правильними або неправильними.

2.2. Захват – утримання строп переднього ряду купола або передніх вільних кінців підвісної системи нижнього парашутиста таким чином, щоб формація була побудована у відповідності із заданою схемою.

2.3. Ротація – послідовні перестиковки верхнього парашутиста у побудованій формації до нижнього парашутиста.

2.4. Конфігурації парашутистів у формації:

2.4.1. Стелаж/етажерка (Stack): плечі верхнього парашутиста повинні знаходитись над верхньою оболонкою нижнього купола. Захват повинен виконуватись ззовні за стропу, що кріпиться до центральної секції.

2.4.2. Стиснений стелаж/стиснена етажерка (Plane): Голова верхнього парашутиста повинна знаходитись під нижньою оболонкою нижнього купола. Захват повинен здійснюватись за передні вільні кінці підвісної системи нижнього парашутиста або стропу, що кріпиться до центральної секції.

2.4.3. Сходинка (Stair/step) Плечі верхнього парашутиста повинні знаходитись над верхньою оболонкою нижнього купола. Захват повинен здійснюватись ззовні за стропу переднього ряду крайньої секції купола. Захват верхнього парашутиста повинен здійснюватись ближньою до нижнього парашутиста ногою або стопою та може, за бажанням, включати додатковий захват рукою.
Зазначені конфігурації мають відношення тільки до завершених формацій.

2.5. Обов’язковий перехід (Inter): фаза переходу від однієї формації до другої з проміжними фігурами. Задані схемою проміжні фігури повинні бути керованими протягом переходу та залишатись сталими із збереженням правильних захватів.

2.6. Послідовність (Sequence): серія блоків формацій та окремих формацій, що визначається жеребкуванням.

2.7. Робочий час (Working time) Робочий час та оцінка виконання стрибка починається від моменту першого розриву захвату в першої формації, правильною вона була чи ні, або ж через 30 секунд після відокремлення першого члена команди від літального апарату, включаючи відеооператора команди, залежно від того, що відбудеться раніше.

2.8. Відсутність зображення (NV): Формації, переходи, або повні розпуски, які не видимі на екрані внаслідок поганих метеорологічних умов (наприклад, дощ, хмарність, сонце та т.п.), або факторів, що пов’язані із обладнання відеооператора для зйомок у вільному падінні, та які не можуть бути контрольовані відеооператором.

2.9. Відсутність можливості зробити суддівську оцінку (NJ): Формації, переходи або повні розпуски, які не видимі на екрані внаслідок кута зйомки, виходу за межі екрана, відстані або інших обставин, що не дають можливість суддям визначити, чи було дотримано необхідних вимог при виконанні послідовності/формації.

2.10. Повний розпуск: Як визначено даними правилами, одномоментно всі спортсмени повинні чітко продемонструвати, що вони розпустили всі захвати і це повинно бути підтверджено відеозйомкою.

3. Вправи змагань

3.1. До програми змагання з парашутної купольної акробатики можуть бути включені наступні вправи:

3.1.1. Перебудова "Двійки" (2-Way Sequential Event) – 8 турів;

3.1.2. Перебудова "Четвірки" (4-Way Sequential Event) – 8 турів;

3.1.3. Ротація "Четвірки" (4-Way Rotation Event) – 8 турів.

3.2. Для визначення переможців у кожній із вправ достатньо розіграшу принаймні одного тура цієї вправи.

3.3. Мета вправ: визначення переможця та розподілу місць серед команд за підсумковим результатом всіх розіграних турів.

3.4. Вимоги до виконання:

3.4.1. Перебудова "Двійки": Кожний тур містить у собі перебудови формацій, що повторюються; послідовність перебудов визначається жеребкуванням.

3.4.2. Перебудова "Четвірки": Кожний тур містить у собі перебудови формацій, що повторюються; послідовність перебудов визначається жеребкуванням.

3.4.3. Ротація "Четвірки": Кожний тур містить у собі низку формацій "Стиснений стелаж/Стелаж", що побудовані шляхом ротації.

3.4.3.1. Ротації повинні виконуватись верхнім парашутистом завершеної формації, котрий повинен відпустити захват, переміститись на нижній рівень формації та завершити формацію у положенні нижнього парашутиста.

3.4.3.2. Проміжні формації вважаються правильними, якщо вони являють собою завершені формації з трьох парашутистів у положенні "Стиснений стелаж/Стелаж".

3.5. Визначення переможців:

3.5.1. Якщо розіграний один тур, то переможцем визначається команда, що має кращий результат в цьому єдиному турі.

3.5.2. Якщо розіграні декілька турів, то після виключення найгіршого результату команди, показаного в одному з турів переможцем визначається команда:

3.5.2.1. за найбільшою кількістю формацій у всіх завершених турах;

3.5.2.2. за наявності двох або більше команд із однаковою сумарною кількістю формацій пріоритет надається команді із найбільшою кількістю формацій у будь-якому із завершених турів;

3.5.2.3. у випадку однакової найбільшої кількості побудованих формацій у будь-якому із завершених турів пріоритет віддається команді із найкращим часом побудови цієї найбільшої кількості формацій;

3.5.2.4. командам з однаковими результатами вправи поза межами призерів визначають однакові (кращі) місця.

3.5.3. Дискваліфікація або штрафний результат не можуть бути виключені із підсумку як найгірший результат команди.

4. Загальні правила

4.1. Спорядження:

4.1.1. Вправи з парашутної купольної акробатики не можуть виконуватись із застосуванням запасних куполів.

4.1.2. Спортсмени повинні мати наступне спорядження:

4.1.3. Кожен член команди зобов’язаний мати стропоріз для застосування у непередбачуваних випадках.

4.1.4. Принаймні у одного із членів команди повинен бути сертифікований висотомір. Наявність висотоміра настійно рекомендована кожному з членів команди.

4.2. Метеорологічні умови:

4.2.1. У випадку повітряної турбулентності або хмарності, що затрудняє видимість, Директор змагань має повноваження прийняти рішення щодо збільшення висоти відокремлення парашутистів від літального апарату. Директор змагань повинен інформувати всіх парашутистів про своє рішення, яке не підлягає опротестуванню.

4.2.2. Команди можуть відмовитись виконувати стрибок у випадку дощу або в умовах турбулентності. Директор змагань, Головний суддя змагань та Старший суддя вправи за умови одностайності можуть прийняти рішення продовжувати змагання. Якщо команда відмовляється виконувати стрибок двічі за одних і тих самих мотивів, команда позбавляється можливості виконати стрибок (завдання) цього раунду та отримує максимальну (мінімальну) оцінку у цьому раунді (в залежності що гірше).

4.2.3. Дощ під час стрибка не вважається підставою для протесту.

4.3. Всі різновиди парашутних купольних формацій повинні бути розпущені на висоті не нижче, ніж 750 м. Директор змагань має повноваження дискваліфікувати команду, що нехтує цим правилом на цей тур, або на всі змагання.

4.4. По закінченню робочого часу командам дозволяється виконувати тільки ті послідовності формацій, які визначені жеребкуванням на цей тур. У випадку виконання будь-яких інших послідовностей формацій команда отримує нульовий результат за цей тур.

4.5. Жеребкування:

4.5.1. Жеребкування послідовностей формацій та черговість виконання стрибків проводяться під контролем Головного судді.

4.5.2. Результати жеребкування повинні бути доведені командам не пізніше, ніж за дві години до початку виконання стрибків з парашутом за програмою змагань.

4.6. Тренувальні стрибки:

4.6.1. Будь-які тренувальні стрибки заборонено проводити після жеребкування.

4.6.2. За наявності можливостей тренувальні стрибки можуть отримати оцінку суддів і ця оцінка повинна бути оприлюднена.

4.7. Черговість виконання стрибків:

4.7.1. Всі стрибки виконуються відповідно до жеребкування.

4.7.2. За наявності можливостей Директор змагань має повноваження прийняти рішення щодо проведення двох фінальних турів у зворотному порядку до підсумкових місць команд після завершених турів.

4.8. Порядок відокремлення:

4.8.1. Обмежень стосовно відокремлення парашутистів від літального апарату немає окрім тих, що встановлені керівником польотів з огляду на дотримання заходів безпеки.

4.8.2. Пілот зобов’язаний зберігати висоту та курс заходу літального апарату до того моменту, поки не відокремляться всі парашутисти.

4.8.3. Команди несуть відповідальність за своє відокремлення після того, як літальний апарат вийшов на курс заходу.

4.8.4. Відокремлення першого члена команди повинно бути чітко підтверджено відеозаписом команди.

4.8.5. Витяжний парашут не повинен бути вийнятий зі свого місця до повного відокремлення члена команди від літального апарату.

4.9. Відеозапис та передача зображення:

4.9.1. Кожна команда зобов’язана надати відеозапис для суддівства кожного тура. Тільки один член команди може у стрибку виконувати обов’язки відеооператора.

4.9.2. Кожен відеооператор зобов’язаний застосовувати ту систему передачі відеозображення, яка надана Організатором змагань.

4.9.3. Даними правилами визначається, що "відеоапаратура", включаючи відеокамеру, відеоплівку, відеомагнітофон та акумулятори, становить собою повну відеосистему для запису відеозображення того, що виконує команда.

4.9.4. Апаратура повинна забезпечувати продукування цифрового сигналу системи PAL через сумісне з'єднання IEEE 1394 (стандарт високопродуктивної послідовної шини IEEE 1394), або USB-2.

4.9.5. Головний Суддя до початку суддівської конференції призначає Відеоконтролера.

4.9.6. Відеоконтролер має повноваження перевіряти відеоапаратуру, щоб з'ясувати, чи відповідає вона вимогам змагань. Такі перевірки можуть здійснюватися за погодженням зі Старшим суддею вправи у будь-який час у ході змагань за умови, що ці перевірки не заважають команді виконувати стрибок.

4.9.7. Якщо за висновком Відеоконтролера відеоапаратура будь-кого не відповідає вимогам, вона вважається не придатною до використання на змаганнях.

4.9.8. Після виконання стрибка відеооператор команди повинен якнайскоріше надати відеоустаткування (включаючи використовувану для запису стрибка відеокасету) для перезапису в спеціальній кімнаті.

4.9.9. Тільки один відеозапис даного стрибка буде перезаписаний і оцінений. Другий відеозапис може бути використаний тільки у разі недостатнього відеодоказу внаслідок метеорологічних умов або за технічних причин.

4.9.10. На змагання призначається група відеоекспертів, склад якої за поданням суддівського комітету Федерації парашутного спорту України затверджується Радою ФПСУ.

4.9.11. Якщо група відеоекспертів визначить, що відеоустаткування було навмисно зіпсоване, всі стрибки команди, що включають дану неполадку, оцінені не будуть. Результати цих раундів не можуть бути відкинуті як гірші.

4.10. Повторні стрибки:

4.10.1. У випадку відсутності зображення (NV) група відеоекспертів повинна розглянути умови і обставини даного випадку і може надати повторний стрибок. Якщо група відеоекспертів визначить, що має місце навмисне порушення правил змагань командою, або оператором на доручення команди, то команда отримає нуль балів або максимальний час за цей стрибок і повторний стрибок не надається.

4.10.2. Проблеми із обладнанням команди не є підставою для повторного стрибка, окрім ситуацій із відсутністю зображення (NV).

4.10.3. Зіткнення, контакт або інший вид втручання відеооператора у дії команди не дає команді підстави вимагати повторний стрибок.

4.11. Визначення результату

4.11.1. Всі фігур та обов'язкові переходи повинні бути виконані і зняті відеооператором так, щоб судді могли визначити, що вони були виконані відповідно до вимог.

4.11.2. Забезпечення відеопідтверджуючими матеріалами (відеозаписом) для отримання суддівської оцінки – на відповідальності команди.

4.11.3. Якщо спортсмен або команда дискваліфіковані на стрибок, вони отримають нульовий результат за даний стрибок.

4.11.4. У випадку дискваліфікації або штрафу результат не може бути відкинутий як найгірший.

5. Особливості виконання вправ

5.1. Перебудова "Двійки":

5.1.1. Висота відокремлення від літального апарату 1850 метрів над рівнем площадки приземлення, робочий час 60 секунд.

5.1.2. Порядок визначення послідовностей перебудов:

5.1.2.1. Кожен раунд складається з 5 формацій, що визначаються жеребкуванням із 12 загальної сукупності (кожна схема формацій використовується у жеребкуванні двічі).

5.1.2.2. Після визначення послідовності на тур всі схеми формацій, що були визначені жеребом, повертаються до загальної сукупності, щоб їх можна було використовувати знов.

5.1.3. Суддівська оцінка виконання вправи:

5.1.3.1. Команда отримує одне очко за першу формацію і, через повний розпуск, за кожну подальшу формацію, що були побудовані за робочий час.

5.1.3.2. Неправильно виконані формації не оцінюються.

5.1.3.3. Штрафи за неправильно виконані формації не призначаються.

5.1.4. Пропуски:

5.1.4.1. При пропуску формації оцінка припиняється на даній формації.

5.1.4.2. Наступна формація, що підлягає оцінці, це друга правильно побудована формація після останньої пропущеної.

5.1.4.3. Оцінка може бути продовжена, якщо команда повертається, щоб правильно виконати пропущену формацію, або неправильну формацію.

5.1.5. Кожна формація повинна відповідати схемі згідно послідовностям перебудов, визначених жеребкуванням.

5.1.5.1. Положення спортсмена у кожній формації визначається схемою формації, тобто положення темного куполу у першій формації туру змагань повинне залишатися положенням темного куполу у всіх подальших формаціях даного туру.

5.1.6. Між фігурами повинен бути показаний повний розпуск.

5.1.7. Не дозволяються дзеркальні відображення формацій.

5.1.8. Всі формації повинні виконуватися згідно жеребкуванню, вигляд зі спини спортсменів.

5.2. Перебудова "Четвірки":

5.2.1. Висота відокремлення від літального апарату 2500 метрів над рівнем площадки приземлення, робочий час 120 секунд.

5.2.2. Жеребкування послідовностей:

5.2.2.1. На кожному змаганні блок або окрема формація при жеребкуванні використовуються тільки один.

5.2.2.2. Всі раунди повинні складатися з чотирьох або п'яти формацій в залежності від того, що за жеребом визначиться першим.

5.2.3. Суддівська оцінка виконання вправи:

5.2.3.1. Команда отримує одне очко за першу формацію і кожну подальшу формацію або формації, яким передує правильно виконаний перехід, побудовані за робочий час.

5.2.3.2. Неправильно виконані формації не оцінюються.

5.2.3.3. Штрафи за неправильно виконані формації не призначаються.

5.2.4. Пропуски:

5.2.4.1. Якщо пропущена фігура, оцінка припиняється на даній формації.

5.2.4.2. Наступна формація, що підлягає оцінці, це друга правильно виконана формація після останньої пропущеної.

5.2.4.3. Оцінка може бути продовжена, якщо команда повертається, щоб виконати пропущену формацію, або неправильну формацію, або до формації, що передує неправильному переходу.

5.2.4.4. Спроба завершити формацію хоч би неправильно або неповно, продемонстрована принаймні 3-мя куполами із захватами у формації, що відповідає жеребкуванню, судитиметься як неправильно виконана формація, а не як пропущена.

5.2.5. Кожна формація, підгрупа або перехід повинні відповідати схемі згідно жеребкуванню.

5.2.6. Якщо між формаціями не призначений певний перехід, повинен бути показаний повний розпуск.

5.2.7. Дозволяються дзеркальні зображення закінчених блоків і фігур. Формації можуть бути несиметричними.

5.2.8. Після закінчення послідовності необхідно засвідчити повний розпуск формації перед тим, як за наявності невикористаного робочого часу знову почати виконувати ту саму послідовність.

5.3. Ротація "Четвірки":

5.3.1. Висота відокремлення 2150 метрів (~7000 футів), робочий час 90 секунд.

5.3.2. Суддівська оцінка:

5.3.2.1. Команда отримує одне очко за кожну правильно побудовану формацію "Стиснений стелаж/Стелаж" ("plane/stack"), що утворена 4-мя парашутистами протягом робочого часу згідно вимогам до виконання.

5.3.2.2. Штрафи за неправильно виконані формації не призначаються.

6. Правила суддівства

6.1. Судді можуть використовувати електронну систему суддівства для запису результатів своїх спостережень.

6.2. За відсутності електронної системи суддівства Головним суддею змагань призначається група розшифровки суддівських записок, до якої можуть входити резервні судді.

6.3. Керує групою розшифровки секретар вправи.

6.4. Відеозапис кожного стрибка судді проглядають один раз на стандартній швидкості.

6.4.1. На прохання одного із суддів на моніторі стрибок може бути показаний другий раз на стандартній швидкості.

6.4.2. Третій перегляд на стандартній швидкості може проводитися тільки із дозволу Старшого судді вправи.

6.5. Судді повинні почати відлік часу при відокремленні першого члена команди (відеооператора команди включно). Після закінчення робочого часу проводиться зупинка кадру.

6.6. Кожен стрибок оцінюється бригадою з 3-х суддів.

6.7. Оцінка більшості суддів повинна співпадати, для того щоб: поставити бал за формацію, або зафіксувати пропуск формації, або визначити "відсутність зображення" (NV ситуацію), або визначити "відсутність можливості зробити суддівську оцінку" (NJ ситуацію).

6.8. Якщо судді користуються суддівськими записками для запису результату, вони повинні користуватися своїми секундомірами і прийнятими позначками для запису оцінки.

6.9. Відразу після оцінювання стрибка суддівські записки всіх суддів передаються до групи розшифровки та перевірки Старшим суддею вправи.

6.10. Суддівські позначки:

  • правильно виконана формація- |/
  • неправильна або неповна формація, або перехід 0
  • "відсутність зображення" (NV ситуація) NV
  • "відсутність можливості зробити суддівську оцінку" (NJ ситуація) NJ
  • закінчення робочого часу //

7. Особливі пункти, що визначаються Положеннями про змагання

7.1. Назва змагань: Кожні змагання повинні мати свою власну назву.

7.2. Мета змагань:

7.2.1. Визначення командної першості у змаганнях з парашутної купольної акробатики у вправах, що визначені Положенням про змагання: Перебудова "Двійки"; Перебудова "Четвірки"; Ротація "Четвірки".

7.2.2. Встановлення нових рекордів з парашутної купольної акробатики.

7.2.3. Пропаганда та розвиток змагань з парашутної купольної акробатики.

7.2.4. Обмін досвідом, знаннями та інформацією.

7.2.5. Покращення методів та практики суддівства змагань.

7.3. Склад команд:

7.3.1. До складу команди для участі у змаганнях з перебудови "Двійки" можуть бути офіційно заявлені до 4-х осіб, кожен з яких може бути відеооператором команди.

7.3.2. До складу команди для участі у змаганнях з перебудови "Четвірки" можуть бути офіційно заявлені до 6 осіб, кожен з яких може бути відеооператором команди.

7.3.3. До складу команди для участі у змаганнях з ротації "Четвірки" можуть бути офіційно заявлені до 6 осіб, кожен з яких може бути відеооператором команди.

7.3.4. У кожному турі змагань до першого виклику команди на старт дозволяється зміна складу команди із числа офіційно заявлених, про що має бути поінформований Старший суддя вправи.

7.3.5. Кількість команд, що допускається до розіграшу кожної із вправ, визначається Положенням про змагання.

7.3.6. Відеооператори кожної команди повинні бути внесені до офіційної заявки команди.

7.3.7. Процедура перегляду та оцінка відеопідтверджуючих матеріалів (відеозаписів) всіх відеооператорів проводиться однаковим чином.

7.3.8. Відеооператором може бути одна із наступних осіб:

7.3.8.1. Один з членів команди, який відповідає всім необхідним вимогам, щоб вважатися членом команди і отримати медалі і нагороди, або

7.3.8.2. Будь-яка інша особа.

7.3.8.3. Такий відеооператор не може бути нагороджений медалями та призами.

7.3.8.4. У такому випадку в команді "двійки" не може бути заявлено більше трьох (3) осіб, не більше п'яти (5) осіб в команді "четвірки".

7.3.8.5. Така особа може виконувати обов’язки виключно відеооператора, але на неї розповсюджуються ті ж правила, що і на інших членів команди.

7.3.9. Відеооператор може бути замінений у будь-який час протягом змагань (з дозволу Директора змагань) і в цьому випадку замінений відеооператор не має права на отримання нагородження.

7.3.10. Кожному зі спортсменів та відеооператорів дозволяється бути заявленим у складі тільки однієї команди у кожній вправі.

7.3.11. Право на нагородження медалями та призами мають всі офіційно заявлені члени команд, які виконували стрибок за програмою принаймні одного туру змагань, окрім осіб, на яких поширюються п. 7.3.8.2. та п. 7.3.9.

8. Схеми формацій

8.1. У схемах фігур використовуються наступні позначення:

8.1.1. Позначення куполів:

8.1.2. Цифрове позначення блоків формацій: 1 2 3 4

8.1.3. Буквене позначення окремих формацій: A B C D

8.1.4. Схема обов’язкового переходу: INTER

8.2. Блоки перебудов "Четвірки" для жеребкування

8.3. Схеми окремих формації "Четвірки" для жеребкування перебудов:

8.4. Схеми формації "Двійки" для жеребкування:

Назви блоків формацій для перебудов "Четвірки"

1. Перевернутий трійник Перехід Алмаз
2. Віші Перехід Крюк
3. Стелаж Перехід Бумеранг
4. Стелаж з уступом Перехід Подвійна сходинка
5. Стелаж Перехід Стелаж
6. Алмаз Перехід Віші
7. Алмаз Перехід Алмаз
8. Дугоподібна пила Перехід Гачок
9. Бумеранг Перехід Дугоподібна пила
10. Стелаж з уступом Перехід Ескалатор
11. Крюк Перехід Бумеранг
12. Ескалатор Перехід Алмаз
13. Стелаж Перехід Перевернутий трійник
14. Гаттон Перехід Алмаз

Формації "Четвірки" для жеребкування

A Стелаж B Гаттон C Ескалатор D Перевернутий трійник
E Подвійна сходинка F Трійник G Бумеранг H Акордеон
I Стелаж з уступом J Крюк K Гачок L Дугоподібна пила
M Алмаз N Змія    

 

 

 

 

 

Прикріплений файлРозмір
pravila-kup-akr.pdf1.03 Мб